Strona główna » Nowe ubezpieczenie turystyczne

Nowe ubezpieczenie turystyczne

dodane przez: Tomasz G
Nowe-ubezpieczenie-turystyczne

Poznaj ubezpieczenie podróży UNIQA

Nowe elastyczne ubezpieczenie podróży „Radość odkrywania”
Specjalny pakiet narciarski Ubezpieczenie w sprzedaży on-line na www.uniqa24.pl, również w wersji na urządzenia mobilne

Od lutego 2015 r. w UNIQA kupić można nowe ubezpieczenie turystyczne, używając tabletu, smartfona lub wchodząc na stronę www.uniqa24.pl. Zakres polisy „Radości odkrywania” można wybrać samemu. Oferta obejmuje wiele usług assistance, które są przydatne podczas wyjazdu na narty.

Nowe ubezpieczenie obejmuje zakresem zarówno standardowe zdarzenia (np. wizyta u lekarza w czasie pobytu za granicą), jak również wiele dodatkowych świadczeń, takich jak np. przedłużenie ochrony w sytuacjach nagłych, pomoc finansową, pomoc tłumacza czy dla sportowców m.in. zwrot kosztów wynajmu zastępczego sprzętu sportowego lub organizacja i pokrycie kosztów konsultacji medycznej na terytorium RP.

„Radości odkrywania” pokrywa również koszty:

leczenia związane z nagłym zaostrzeniem chorób przewlekłych,
leczenia chorób tropikalnych,
związane z niespodziewanym atakiem terrorystycznym do którego doszło w czasie podróży zagranicznej.

Ubezpieczający może sam zdecydować od skutków jakich zdarzeń chce być chroniony. Do wyboru ma:

10 ryzyk dodatkowych,
3 różne pakiety assistance
Sumę ubezpieczenia, na jaką chce się ubezpieczyć. Suma ta w kosztach leczenia wynosi nawet pół miliona złotych.

– Czas ferii dobiega końca, ale wciąż wielu z nas planuje wyjazd na narty. Ubezpieczenie w UNIQA, oprócz standardowego zakresu ochrony, zagwarantuje zwrot kosztów uszkodzonego sprzętu narciarskiego lub wynajmu zastępczego, a nawet niewykorzystanego karnetu narciarskiego – mówi Marek Piętka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Osobowych w UNIQA.

Ubezpieczony może też liczyć na organizację i pokrycie kosztów pourazowej rehabilitacji w Polsce. Usługi assistance obejmują również przedłużenie ochrony ubezpieczenia w sytuacjach nagłych, opiekę nad dziećmi i niepełnosprawnymi towarzyszącymi ubezpieczonemu za granicą czy pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia w przypadku upadłości biura podróży. Opieką objęte są także domowe zwierzęta zabierane w podróż zagraniczną.

W zakres ubezpieczenia „Radość odkrywania” wchodzi kontynuacja leczenia powypadkowego w Polsce, w tym m.in. badania i zabiegi operacyjne, dojazd i honorarium pielęgniarki, organizacja rehabilitacji, wypożyczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz opieka psychologa.

Ubezpieczenie mogą nabyć osoby w każdym wieku wyjeżdzające w podróż zagraniczną na stałe, kilka razy w roku lub na krótko. Rodziny, dzieci, ucząca się młodzież oraz studenci otrzymują specjalne zniżki. Podobnie jak ci, którzy kontynuują bezszkodową polisę podróżną.

Ubezpieczenie można kupić u agentów lub przez Internet na www.uniqa24.pl, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o ofercie. Aby kupić ubezpieczenie przez Internet wystarczy kilka prostych kroków. Należy podać liczbę podróżujących, przedział czasowy, kierunek podróży oraz jej charakter. Nie bez znaczenia jest, czy wybieramy się na urlop typowo wypoczynkowy, czy może będziemy podczas wyjazdu aktywnie uprawiać sport lub pracować. Potem do wyboru zostaje już tylko jeden z trzech pakietów: mini, maxi i mega. Decydując się na jeden z nich określamy: zakres usług, assistance, wysokość sum ubezpieczenia i dodatkowe ubezpieczenia, np. bagażu, sprzętu sportowego, wynajmu samochodu czy odwołania biletów albo noclegu. W przypadku zadeklarowania jakiejkolwiek aktywności sportowej pakiet usług assistance automatycznie rozszerza się o dodatkowe usługi „sport assistance”.

Więcej informacji na uniqa24.pl oraz uniqa.pl.

Źródło: materiały pochodzą ze strony : infowire.pl
fot: freeimages.com

Podobne artykuły