Strona główna » Dyżur konsularny w Stavanger

Dyżur konsularny w Stavanger

dodane przez: Monika K
Dyżur konsularny w Stavanger w Norwegii

Dyżur konsularny w Stavanger 30.09.2023 r.

Lokalizacja miejsca dyżuru: Katolicka parafia św. Svithuna, St. Svithuns gate 8, 4005 Stavanger

Podczas dyżuru będą przyjmowane wyłącznie wnioski paszportowe.

Zapisy na dyżur zostały udostępnione w systemie e-konsulat (secure.e-konsulat.gov.pl).

Uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona i po wykorzystaniu limitu wizyt kolejne terminy na ten dzień nie zostaną dodane.

Po wejściu do systemu  e-Konsulat wybierz w kolejnych krokach:

– Norwegia, Oslo

– wizyty w konsulacie – sprawy paszportowe

– rozwiąż Captcha /obrazek

– Stawanger

Osoby, które nie zapiszą się na wizytę, niestety nie będą mogły zostać przyjęte. Dlatego też gorąco zachęcamy do dokładnego zapoznania się z informacjami dotyczącymi procedury paszportowej przed wizytą. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie gov.pl/web/norwegia/paszporty, w tym również szczegóły dotyczące opłat i wymaganych dokumentów.

Przypominamy również, że konieczne jest przyniesienie ze sobą aktualnej kolorowej fotografii biometrycznej o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, na której twarz zajmuje 70-80% powierzchni zdjęcia. Zanim udamy się do fotografa, warto zapoznać się z informacją na stronie gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu, aby mieć pewność, że zdjęcie spełnia wszystkie wymagania. Instrukcje dla fotografa w języku norweskim można pobrać tutaj: gov.pl/web/norwegia/zdjecia-paszportowe—wymogi-i-przyklady.

Prosimy o pamiętanie o kilku istotnych kwestiach:

  • Na dyżurze będziemy przyjmować wnioski paszportowe zarówno od dorosłych, jak i od dzieci.
  • Wnioski o pierwszy paszport dla dziecka będziemy przyjmować wyłącznie wtedy, gdy dziecko posiada polski akt urodzenia zarejestrowany w polskim rejestrze stanu cywilnego. Warto zatem przynieść ze sobą polski akt urodzenia dziecka.
  • Wnioski osób, które nie zarejestrowały norweskiego aktu urodzenia w polskim USC, niestety nie będą mogły zostać rozpatrzone.
  • Konieczne jest również przedłożenie wydruku potwierdzenia dokonania opłaty konsularnej na konto Ambasady o numerze 9001.23.06198. Opłaty konsularne są określone zgodnie z Taryfą Opłat Konsularnych (przykłady opłat można znaleźć na stronie).
  • Prosimy o dokonanie płatności opłaty konsularnej za wydanie paszportu i jego wysyłkę (dodatkowo 194 NOK za jeden dokument paszportowy) co najmniej 3 dni przed planowaną wizytą. Na dyżur warto zabrać ze sobą wydruk potwierdzenia przelewu. Wnioski nieopłacone do wskazanego terminu niestety nie będą mogły zostać rozpatrzone.

Informacja o opłatach i numer konta bankowego Ambasady są dostępne w poniższym linku: gov.pl/web/norwegia/oplaty-konsularne

Przykłady opłat konsularnych z tytułu złożenia wniosku o wydanie paszportu:

paszport dla osoby dorosłej – 1254 NOK (+ 194  NOK wysyłka),

paszport dla dziecka w wieku do 12 lat – 399 NOK (+ 194 NOK wysyłka),

paszport dla dziecka między 12 a 18 rokiem życia – 627 NOK (+ 194 NOK wysyłka),

dodatkowy paszport tymczasowy na czas oczekiwania na paszport biometryczny – 171 NOK (+ 194 NOK wysyłka).

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mejlowy: oslo.konsul@msz.gov.pl

Na podstawie materiałów z serwisu: Polska w Norwegii | gov.pl

Fot: gov.pl

Podobne artykuły